ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 101. YILI VE 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Milletimizin topyekûn verdiği mücadele sonucu şanlı tarihimize altın harflerle kazınan Çanakkale Destanı ve bu destanı canı ve kanı pahasına yazan şehitlerimiz anısına anma programı düzenlendi.

Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başlayan programımız, Proje Koordinasyon Birimi seminer salonunda yapılan etkinliklerle devam etti. Programımıza, Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU, Garnizon Komutanı, İlçe Cumhuriyet Baş Savcısı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Milli Eğitim Müdürü, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programımız, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, öğrencilerimiz tarafından şiirlerin okunması, yine öğrencilerimiz tarafından 'Çanakkale Türküsü'nün seslendirilmesi ve 'Çanakkale Destanı' konulu sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programımız, Çanakkale Zaferimizin 101. yılı anısına İlçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize, Kaymakamımız Sayın Osman UĞURLU, Garnizon Komutanı ve İlçe Cumhuriyet Baş Savcısı tarafından hediyelerin verilmesi ile son buldu.