İLÇEMİZDE 24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİYLE İLGİLİ  YAPILAN HABERLER
 
24 Haziran 2018 seçimleri ile ilgili vatandaşlarımızın oy kullanma işlemi ilçemizde güvenli bir şekilde devam etmektedir.
  1. İlçemizde bir gurup HDP’lilerle beraber okulları ziyaret etmek isteyen ve gözlemci akreditasyon kartı bulunmadığı tespit edilen 3’ü İtalyan uyruklu 4 kişinin oy kullanılan binalara girişi İlçe Seçim Kurulu Başkanı tarafından engellenmiştir.
  2. Karahasan mahalle muhtarının okul koridorunda beklemek suretiyle vatandaşları sandıklara yönlendirdiği yönünde aldığımız ihbarı değerlendirerek mahalle muhtarı bina dışına çıkarılmıştır. Bu olaya yönelik sosyal medyada yayınlanan ‘muhtar mahalleli adına oy kullandı, muhtar gözaltına alındı’ haberleri asılsızdır.
  3. Ayrıca sosyal medyaya yansıyan kolluk kuvvetlerimizin sandık müşahitlerine baskı yaptığı ve tehdit ettiği haberi gerçeği yansıtmamakla birlikte belli bir amaca yönelik algı operasyonu olduğu anlaşılmıştır.
İlçemiz Kaymakamı Abdulkadir Çelik, ilçede seçim güvenliği ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını vurgulayarak, vatandaşların güvenli bir şekilde sandık başına gidip vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyledi.
Çelik, sandık güvenliği ve seçmenlerin huzurlu bir ortamda oy kullanmaları için gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığının altını çizerek bunun takibini yaptıklarını söyledi.
Çelik sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını vurguladı.
 
KAMUOYUNA DUYURULUR